SILOVIT UDAR NA TAJVANU: Pogledajte prizore snažnog potresa koji je rušio zgrade (VIDEO)

0 0

Potres magnitude 6,8 stepeni po Richteru pogodio je Tajvan u nedjelju, dan nakon što je potres magnitude 6,4 potresao otok, prema Centralnom meteorološkom uredu.

Tajvanski mediji objavili su da se niska zgrada u kojoj se nalazila trgovina srušila te da je u toku akcija spašavanja ljudi koji su bili u toj zgradi.

Najmanje jedan vagon iskočio je iz tračnica na stanici na istočnoj obali.

 

Prema seizmološkom centru, nedjeljni potres dogodio se u 14:44 (8:44 po srednjoeuropskom vremenu) na dubini od 7 kilometara.

Epicentar je bio oko 42,7 kilometara sjeverno od okruga Taitung u istočnom Tajvanu.

Nakon subotnjeg potresa lokalni mediji izvijestili su o urušavanju stare kuće od opeke, oštećenju mosta, srušenim artiklima s polica u trgovinama, zaustavljenim dizalima u visokim zgradama, privremeno obustavljenim željezničkim linijama i drugim problemima.

Zvaničnik Centralnog meteorološkog ureda rekao je u nedjelju da bi naknadni potresi mogli potrajati mjesec ili dva.

Japan je nakon potresa izdao upozorenje na tsunami.

U septembru 1999. je otok, koji se nalazi na granici između euroazijske i Filipinske ploče, pogodio potres magnitude 7,3 stupnjeva po Richteru, pri čemu je poginulo više od 2400 ljudi.

izvor: SB

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %